Haber Detayı
12 Şubat 2024 - Pazartesi 13:26 Bu haber 124 kez okundu
 
CHP Ürgüp Belediye başkan adayı Bul projelerini anlattı
Ürgüp Haberi


CHP Ürgüp Belediye başkan adayı Ali Ertuğrul Bul, Ürgüp Belediye başkanı seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerini anlattı.

Belediye başkan adayı Bul, altyapıdan üstyapıya, kültür sanattan eğitime, ulaşımdan sağlığa kadar ve köy ve kasabaya kadar Ürgüp’te ve köy kasabalarında hayata geçirmeyi planladığı projeleri paylaştı.

Bul, “Haydi birlikte beyaz bir sayfa açalım, dünya vizyonuyla Ürgüp’ün yıldızını parlatalım.” diyerek turizmi canlandıracağını ve refahı artıracağını düşündüğü projeleri şöyle anlattı:

“TURİZMİ CANLANDIRARAK REFAHIMIZI ARTIRACAK PROJELERİMİZ”

“Bütünlüklü olarak hayata geçireceğimiz 4 büyük projeyle Ürgüp’ün kent merkezini geliştireceğiz. Böylece Ürgüplülerin ve ziyaretçilerin gezip, zaman geçirecek daha fazla mekânı, ziyaretçilerin Ürgüp’e gelmek için daha fazla nedenleri olacak.

Ürgüp’ün doğal ve kültürel yapısına uygun olarak düzenleyeceğimiz Cumhuriyet Meydanı ile Evka Kavşağı arasında, Ürgüp’ün “alamet-i farikası” Nostaljik Tramvay Hattını açacağız. Saat Kulesi ile Belediye Kavşağı arasını gündüz araç trafiğine kapatarak, trafiği alternatif güzergahlardan akıtacağız.

Tramvay hattı üzerinde durağı olacak olan Damsa Çayı çevresini yürüyüş alanları, küçük ve lokal stilize dükkanlar, kafeler, marka işletmelerle canlandıracağız. Eski Büyük Otel’in geniş bir otopark kapasitesi ve şık dükkanlarıyla prestijli bir otel işletmecisiyle iş birliği dahilinde hizmete açacağız. Lokal lezzetlerimizin, mimari yapısıyla Ürgüplüler ve ziyaretçilere farklı deneyimler yaşatarak sunulacağı kapalı Turistik Gıda Pazarını kuracağız.

Temenni, Dedeli, Esbelli ve Çimenli seyir tepelerine bağlanan ve eski Ürgüp dokusunu yansıtan yürüyüş rotaları açacağız, rota üzerindeki yolları güneş enerjisiyle ışıklandırılacağız, lokal dükkan ve kafelerle bezeyeceğiz, dijital teknolojiler kullanarak eski evlerin bilinen tarihlerini anlatacağız ve seyir tepelerini birer çekim merkezi haline getireceğiz.

Mevcut terminal alanımızı restoran, kafe ve dükkanların yer aldığı bir turizm alanına dönüştüreceğiz. Sivritaş, Yeraltı Yolları, Altı kapılı gibi doğal ve tarihi miraslarımızı ziyaret noktaları arasına katarak gelirlerimizi artıracağız, Kütüphanemizi zenginleştirerek ve lokalleştirerek daha fazla ziyaret edilmesini hedefleyeceğiz. Yıl boyunca kültürel etkinlikler, konserler, spor etkinlikleri gibi çeşitli aktivitelerle Ürgüp’ün turizm sezonunun uzatacağız.”

“ÜRGÜP’ÜN TEMEL SORUNLARINI ÇÖZECEK PROJELERİMİZ”

“Otobüs terminalimizi şehir çevresine taşıyarak modern bir otogara dönüştüreceğiz. Atık Su Tesisini üst ölçekli planda yer alan yeni yerine taşıyacağız. Pazarımızı daha geniş bir alana taşıyarak, altına geniş kapasiteli bir otopark inşa edeceğiz. Cadde ve sokaklarımızı aydınlatarak güvenli ve gezi keyfini yaşatacak hale getireceğiz. Afet Bölgesi kapsamındaki alanın bu kapsamdan çıkarılıp Ürgüp için değer yaratacak bir konuma taşınması için Üniversitelerle iş birliği yapacağız. 46. ve 47. Bölge olarak tanımlanan parselasyonun imar çalışmalarını en az memnuniyetsizlik ile hayata geçireceğiz.

Sokaklarda yaşayan Can Dostlarımız için hayvanseverlerimizle birlikte modern rehabilitasyon merkezi kuracağız. Bir yandan çoğalmalarını önlerken, diğer yandan mevcut dostlarımızın tok ve güvende olmalarını sağlayacağız. Modern çöp toplama ve biriktirme uygulamalarını hayata geçirmek için Kapadokya’nın diğer beldeleriyle ortak çözümler geliştirmek üzere çalışacağız. Aksalur Mahallemizin su borularını yenileyeceğiz. Ürgüp Mezarlığını genişleteceğiz.”

“SANAYİ, TİCARET VE TARIM FAALİYETLERİMİZİ DESTEKLEYECEK PROJELERİMİZ”

“Sanayi Bölgemizi öncelikli olarak mevcut dükkân sahibi ve kiracı sanayicimizin dükkân sahibi olma önceliğinde inşa edeceğimiz sanayi alanımıza taşıyacak ve mevcut sanayi alanımızı konaklama ve eğlence bölgesi haline getireceğiz. Kabak çekirdeğimiz, kuru üzümümüzü Ürgüp Markalı olarak tescilleyeceğiz. Turizm yatırımlarımızla Ürgüp’e daha fazla turist çekerek, ziyaretçilerin daha fazla zaman geçirmelerini sağlayarak ve esnaf dostu yaklaşımımızla esnafımızın gelirlerini artıracağız. İl ve İlçe Tarım Müdürlükleriyle iş birliği kurarak ekili alanların çoğaltılması için hedef ürün planlaması yapacağız. Çiftçimize yönlendirme, fide ve gübre desteği sunacağız.

Tarım ürünlerimizin etkin pazarlanabilmesi için Üretici Birliklerinin kurulmasına destek olacağız. Aksalur ’da âtıl durumda bulunan şıra fabrikamızı aktive etmek için proje geliştireceğiz.”

“DAHA GÜZEL VE YAŞANABİLİR BİR ÜRGÜP İÇİN PROJELERİMİZ”

“Bir kent lokali kuracağız, birlikte eğleneceğiz, bayramlarımızı, milli günlerimizi kutlayacağız, sanat, müzik, spor yapacağız, yetkinliklerimizi geliştirmek için kurslar açacağız. Özel çocuklarımız, yaşlılarımız, engellilerimiz için destek ve geliştirme uygulamaları hayata geçireceğiz. Daha fazla öğrenciye yurt olmak için Üniversitelerimizle iş birliği içinde olacağız, ilk ve orta öğrenim alanında en az bir marka olmuş kurumu Ürgüp’e çekmeye çalışacağız. Ürgüplüler olarak sahip olduğumuz giyim, oyuncak, bebek eşyası, kitap gibi atıl kaynaklarımızı, ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak, iş arayanlarla iş sahiplerini bir araya getirmek üzere fiziksel ve dijital platformlar kuracağız.

Yakın uzak demeden tüm mahallerimizin sorunlarına Muhtarlarımızla ortak çözümler geliştireceğiz. Başdere, Ulaşlı başta olmak üzere köylerimizin doğalgaz sorununu giderebilmek için köy muhtarlarımızla birlikte çalışacağız. Ürgüp’ün tersine göç merkezi olmasını, gençlerimizin geleceklerini Ürgüp’te bulmalarını sağlayacağız.”

naciisler@gmail.com

 

Kaynak: (İŞLER) - Naci İŞLER - Kapadokya Gündem Editör: Naci İşler
 
Etiketler: CHP, Ürgüp, Belediye, başkan, adayı, Bul, projelerini, anlattı,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Anketler
Web Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
72
57
1
3
23
27
2
Fenerbahçe
70
70
1
4
22
27
3
Trabzonspor
46
43
9
4
14
27
4
Beşiktaş
46
39
9
4
14
27
5
Kasımpasa
40
48
10
7
11
28
6
Sivasspor
38
34
8
11
9
28
7
Başakşehir
36
35
11
6
10
27
8
Rizespor
36
28
11
6
10
27
9
Kayserispor
35
35
9
8
10
27
10
Antalyaspor
35
32
8
11
8
27
11
Samsunspor
33
33
12
6
9
27
12
A.Demirspor
32
39
9
11
7
27
13
Alanyaspor
30
32
9
12
6
27
14
Karagümrük
29
32
12
8
7
27
15
Ankaragücü
29
32
10
11
6
27
16
Hatayspor
29
32
10
11
6
27
17
Gaziantep FK
28
31
13
7
7
27
18
Konyaspor
28
26
11
10
6
27
19
Pendikspor
26
32
13
8
6
27
20
İstanbulspor
12
20
18
6
3
27
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı