Yazı Detayı
24 Kasım 2022 - Perşembe 01:13 Bu yazı 592 kez okundu
 
ŞİMDİ CHP İL BAŞKANI ÖZER İSTİFA EDECEK Mİ?
Recep Bulut
 
 

CHP Genel Merkezi’nden İl ve İlçe Örgütlerine gönderilen genelge de milletvekili aday adayı olacak İl ve İlçe Başkanlarına istifa etmeleri için 5 Aralık ile 26 Aralık arasında süre tanındı.

İL VE İLÇE ÖRGÜTLERİNE GENELGE GÖNDERİLDİ!

CHP İl ve İlçe Örgütlerinin beklediği genelge nihayet çıktı. 21 Kasım tarihinde Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke imzasıyla İl ve İlçe Örgütlerine gönderilen genelgeyle genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak isteyen İl ve İlçe Başkanları ve Yönetim Kurulu üyelerine istifa etmeleri için 5 Aralık ile 26 Aralık tarihleri arasında süre tanındı.

CHP İL BAŞKANI ÜMİTÖZER İSTİFA EDECEK Mİ?

Şimdi Kayseri’de merak edilen önceki gün CHP İl ve İlçe Örgütlerine gönderilen genelgeye göre CHP İl Başkanı Ümit Özer’in istifa edip milletvekili aday adayı olup olmayacağı.  Genelgeye göre İl Başkanı ya da İlçe Başkanı istifa ettiği takdirde parti örgütü Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısının onayı olmadan kendi içinden İl Başkanı ya da İlçe Başkanı seçemeyecek.

Henüz seçim takvimi belli olmamasına rağmen şimdiden kimlerin milletvekilliğine aday adayı olacağı kulislerin en hararetli sohbet konusu…

Kimlerin milletvekili aday adayı olacağı konuşulurken şüphesiz CHP İl Başkanı Ümit Özer’in de milletvekili aday adayı olup olmayacağı, olacaksa İl Başkanlığı görevinden istifa edip etmeyeceği sıkça konuşuluyor…

Tabii aday adayı olup olmayacağının en önemli göstergesi de CHP Genel Merkezi’nin örgütlerine göndereceği genelgeyle ortaya çıkacak…

O nedenle gözler CHP Genel Merkezi’nin örgütlerine ne zaman milletvekilliğine aday adayı olacak İl Başkanı İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Belde Başkanlarının ne zaman istifa etmelerine ilişkin göndereceği genelgeye çevrilmişti…

Nihayet bu söz konusu genelge CHP İl ve İlçe Örgütleri ile Belde Örgütlerine gönderildi…

Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke’nin imzasını taşıyan 21 Kasım tarihinde örgütlere gönderilen yazıda, “Merkez Yönetim Kurulu’nun 21 Kasım 2022 tarihli kararı uyarınca 2023 yılı içerisinde yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday adayı olmayı düşünenlerden aşağı da ki görevleri ifa edenlerin 05/12/2022ile 26/12/2022 tarihleri arasında görevlerinden istifa etmeleri gerekmektedir. İstifa dilekçelerinin bekletilmeksizin Genel Sekreterliğe gönderilmesi önem arz etmektedir” dendi.

Belirlenen süre aday adaylığı için istifa etmesi gerektiğinin de hatırlatıldığı yazı da önemli bir uyarı da yer alıyor…

Buna göre milletvekili aday adaylığı için istifa eden İl Başkanı ya da İlçe Başkanlarının Örgüt Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’nın bilgisi olmadan herhangi bir seçim ya da atama yapılmaması da önemle hatırlatılıyor…

Yani kafanıza göre İl Başkanı ya da İlçe Başkanı atamayın, Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığının bilgisi ve onayı olmadan atamayın diyor…

Şimdi Kayseri özeline dönecek olur isek merak edilen soruyu sormak lazım:

Mevcut Milletvekili Çetin Arık’ın yanısıra İl Başkanı Ümit Özer’in de milletvekili aday adaylığına soyunacağı söyleniyor…

Bu konu CHP kulislerinde en çok konuşulan konuların başında geliyor…

Ve yazımın girişinde de dile getirdiğim gibi CHP Genel Merkezi’nden gönderilecek genelge bekleniyordu…

Yukarıda vurguladığımı gibi genelge de geldi…

Peki, Sayın İl Başkanı acaba gelen bu genelge doğrultusunda 5 Aralık 26 Aralık tarihleri arasında istifasını verip milletvekili aday adayı olacak mı?

İstifasını verir ise yerine kimi önerecekler?

İl Başkanı ve milletvekiline muhalif isimler karşı hamleye geçecek mi? Onlar da İl Başkanlığına bir isim önerecek mi?

Madem süre az diye kongre yapılamadı hiç olmazsa bu yolla İl Başkanı ve yönetiminin değişmesi için bir hamle yapacaklar mı? Bu ne anlama geliyor? Demek ki 5Aralık’tan sonra 26 Aralık tarihine kadar CHP kulislerinde hararetli bir çalışması olacak demektir!

Bekleyip görmek lazım…

Tabii öncelikle yukarıda bahsettiğim kulis çalışmalarının bir sonuca ulaşması CHP İl Başkanı Ümit Özer’in tavrına endeksli!

Cidden istifasını verip milletvekili aday adayıyım derse esas o zaman start verilecek… Yok, istifa etmiyorum aday adayı da değilim derse mesele yok! Aynı hamam aynı tas.  Aynı hamam devam edecek demektir…

ÖZGÜR ÖZER BAŞKAN VEKİLLERİ TOPLANTISINDA!

25 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMECLİS BAŞKANVEKİLİ TOPLANTISINA KATILDI!

CHP Belediye Meclis Başkanvekili Özgür Özer, İstanbul’da düzenlenen ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanısıra 25 Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Başkanvekilinin katıldığı toplantıya Kayseri’yi temsilen katıldı.

CHP Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Özgür Özer, Kayseri’yi temsilen İstanbul’da 25 Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekilinin temsil edildiği toplantıya katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Milletvekilleri Yaşar Tüzün ve Burhanettin Bulut ile CHP ‘li 25 Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanının yanısıra Kayseri’den de Belediye Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özer’inde katıldığı toplantıda hem yerel seçim sonuçları,hem de önümüzde ki yıl yapılacak genel seçimler konuşuldu. Belediye Meclisi Grup Başkanvekilleri, meclis toplantıları ve çalışmaları hakkında bilgiler sundu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da CHP’li Belediyeler arasında ki koordinasyon ve ortak projelerin önemi konusuna değindi. Kılıçdaroğlu, yerel seçimlere 1.5 yıl olmasına rağmen ara vermeden çalışmaların hızlandırılmasını istedi. CHP Belediye Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özer’de yaptığı konuşmada Kayseri’de ki çalışmalardan sözetti.

AĞIRNAS BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANINA VERİLEN 7 YIL 6 AYLIK HAPİS CEZASI  ONANDI!

AĞIRNAS ESKİ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL METE CEZA ALMIŞTI!

***Ağırnas Belediyesi eski Başkanı İsmail Mete’nin, yolsuzluk ve zimmet suçu iddiasıyla yargılandığı Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nden aldığı 7 yıl 6 ay ağır hapis cezası Yargıtay tarafından onandı.

Ağırnas Belediyesi eski Başkanı İsmail Mete, görev yaptığı 2013-2014 döneminde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla Jandarma tarafından bir operasyona uğramış ve Belediye’de çalışan 4 kişi gözaltına alınmıştı. Mete daha sonra yargılandığı Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 7 yıl 6 ay ağır hapis cezasına çarptırıldı. İsmail Mete’nin yaptığı itiraz üzerine Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nde görülen dava onandı. Şimdi eski Başkan İsmail Mete’nin karar düzeltme talebinde bulunması bekleniyor. Karar düzeltme talebi de reddedilirse Mete’nin hapis cezası kesinleşmiş olacak.

naciisler@gmail.com

 
Etiketler: ŞİMDİ, CHP, İL, BAŞKANI, ÖZER, İSTİFA, EDECEK, Mİ?,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Yazarlar
Anketler
Web Sitemizin Tasarımını Nasıl Buldunuz?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Göztepe
0
0
0
0
0
0
2
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
3
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
4
Samsunspor
0
0
0
0
0
0
5
Rizespor
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
8
Kasımpasa
0
0
0
0
0
0
9
Başakşehir
0
0
0
0
0
0
10
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
11
A.Demirspor
0
0
0
0
0
0
12
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
13
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
14
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
15
Eyüpspor
0
0
0
0
0
0
16
Bodrumspor
0
0
0
0
0
0
17
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
18
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Haber Yazılımı